Rezerwacja wizyt w gabinecie – OD MARCA DO CZERWCA 2020

 

RUSZYŁY ZAPISY NA BADANIA WZROKU I DOBÓR SOCZEWEK KONTAKTOWYCH OD MARCA DO CZERWCA 2020.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z darmowej wizyty w gabinecie optometrycznym, w którym to słuchacze studiów podyplomowych na kierunku „Studia Podyplomowe Kwalifikacyjne Optometria” w semestrze IV w ramach zajęć z „Badań optometrycznych cz.3” oraz „Kontaktologii” zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału  w badaniach wzroku oraz doborze soczewek kontaktowych. Studenci w ramach zajęć mają zaplanowane badania na nieznanych przez siebie pacjentach, co weryfikować będzie nabyte przez nich umiejętności w ramach studiów.

Badania są przeprowadzane przez studentów Podyplomowych Studiów Kwalifikacyjnych „Optometria” pod opieką dyplomowanych optometrystów.

W roku akademickim 2019/2020 od marca do czerwca 2020 odbędą się w Pracowniach specjalistycznych optometrii zlokalizowanych w SMCEBI w Chorzowie w następujących salach:

 • Badanie wzroku (sala A/-1/08)
 • Badanie kontaktologia (sala A/-1/09)

Osoby, które zarejestrują się na badania proszone są jeżeli to jest możliwe o przygotowanie na wizytę własnej dokumentacji z przebytych badań okulistycznych, optometrycznych, recept okularowych, zabranie ze sobą aktualnych okularów.

W trakcie wizyty zostaną przeprowadzone niezbędne badania w celu doboru optymalnej korekcji okularowej lub doboru soczewek kontaktowych. Prosimy o rezerwację 90 minut na badanie.

Organizator i osoba do kontaktu: 

dr n. fiz. Dorota Zygadło (dorota.zygadlo@smcebi.edu.pl)

Planowane daty badań:

GRUPA A: BADANIA WZROKU

Opis: Badanie ma na celu ocenę ostrości wzroku w dotychczasowej korekcji, badanie refrakcji oraz wybór optymalnej korekcji oraz ocena stanu widzenia obuocznego. Wszyscy pacjenci po badaniu otrzymują receptę z wynikiem badania a także sugerowanym sposobem korekcji. W razie wykrycie nieprawidłowości w układzie wzrokowym pacjenci są kierowani na dalszą diagnostykę.

Zapraszamy do zapisów

GRUPA B: BADANIA KONTAKTOLOGIA

Opis: Badanie ma na celu: ocenę przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej, klasyfikację pacjenta do noszenia soczewek kontaktowych, dobór miękkich soczewek kontaktowych (sferycznych,torycznych, jednoogniskowych lub multifokalnych), wizytę kontrolną po użytkowaniu soczewek. Badania te są całkowicie bezpłatne (wraz z soczewkami próbnymi).

Zapraszamy do zapisów

Krótka instrukcja rezerwacji wizyt w naszych gabinetach:

 1. Proszę wybrać zakres czasowy w którym chcieliby Państwo skorzystać z darmowego badania wzroku:
  a) datę początkową,
  b) datę końcową.
 2. Proszę o wybór przedmiotu rezerwacji:
  a) Badanie refrakcji i korekcji okularowej  (czas trwania: 90 minut, proszę o przybycie 10 minut przed czasem),
  b) Badanie pod kątem soczewek kontaktowych (czas trwania: 90 minut, proszę o przybycie 10 minut przed czasem).
 3. Proszę nacisną przycisk szukaj. Jeżeli:
  a) pojawią się dostępne wizyty, po wybraniu konkretnej klikając na nią wchodzimy do systemu rezerwacji i podajemy swoje dane kontaktowe,
  b) jeżeli natomiast nie pojawia się w wybranych zakresie żadna możliwa data i godzina rezerwacji proszę o zmianę zakresu dat.

Kalendarz rezerwacyjny: